هیئت خادم الشهدا خمینی شهر هیئت خادم الشهدا - هیئت خادم الشهدا خمینی شهر
هیئت خادم الشهدا

بسم الله الرحم الرحیم

   آنروز که آدمی درکتم عدم بود و عالمی هنوز به وجود نیامده بود خدا سبحان برای خویش مونس و همدمی آفرید که اشرف انبیایش خواند و خاتم مرسلین؛ از نور او ستارگانی منیر و هادیانی بس با شکوه و جلال که خود اگر به ذره ای بتابند آن ذره را خورشید عالم تابی کنند و عجبا که از فضل خویش بر خاکیان افلاک سرشت منت نهاد و آن همه سرمایه گرانمایه هستی را نبی و وصی خود به به میان ما نازل ساخت تا از کوچه راه محبت عشق پدرانه دستان ما را بگیرند و با خود با آسمان ببرند. و اگر چه طوفان های هولناک نامرادی و بی وفایی غفلت ما فرزندان آدم، امان از این سفینه های نور گرفت و یکی پس از دیگری ما را به حسرت نظاره و انسشان نشاند ولی خدا در این امواج سهمگین تنهایمان نگذاشت و به ساحل جنت دل گشای مجالس ذکرشان فرا خواندمان.

از روز اول قصد ما هم این بود تا به اقامه به ذکرشان برخیزیم و حیات یابیم ،تا مگر با این سرمایه حیات بخش در این بازار عشق،گمشته خویش بیابیم و در دست او تا خدا پرواز کنیم. در سال ۱۳۹۰، با جمع بسیجیان و خادمینی که افتخارشان خادمی عاشقان کوی حسینی و نوکری آلاله های خونین حضرت خمینی بود خیمه ای محقر وبه فضل عنایت حضرت حق برپاشد.

نتوانستیم تعلق خویش فقط به یکی از آن ذوات مقدس جار بزنیم، برای همین متوسل به شهدا و روسفیدان درگاخه حق شدیم و نام این موکب را هیئت خادم الشهداء نهادیم. هنوز توصیه پیرمان در گوشمان بود؛«سنت ها را حفظ کنیم». برای همین به سنت دیرینه خویش ارکان هیئت روح بخش خود را قرائت قران، حدیث شریف کساء، بیان احکام و مسائل شرعی، سخنرانی و وعظ و توسل و عزاداری انتخاب کردیم و الان که چندین بهار از حیات این جنت دلگشا می گذرد، به حمدالله هنوز همان است که بود.

از محاسن این بذم فیض، زنده بودن نام و یاد شهداء و حضور مستمر پیکر مطهرشان در این چند است که به حق زمینه مناسب را برای رشد و تعالی هیئتیانمان مرحله به مرحله فراهم نموده است.

از دیگر برگه های پرنور این دفتر عشق، پذیرایی از دسته های عزا و عرض ارادت به ساحت ائمه هدی علیهم السلام آن هم در تمامی روزهای شهادت ائمه علیهم السلام است که به فضل خدا در گذری با نام شهدا در میدان امام خمینی(ره) برپاست.

یادمان نمی رود که مقتدایمان در نشست صمیمی فرمود: اردو اردو اردو… . کاری که در اردو می توان در جهت تربیت این نسل جوان متدین و فعال نمود در هیچ مکان دیگر نمی شود. توفیق همه ساله این هیئت دیدار مناطق پرنور مقاتل شهدای جنگ تحمیلی(جبهه جنوب)به صورت مستمر وهمه ساله، خود حدیث مفصلی است که شاید سرچشمه نام این جمع باشد  و وصف آن در این مجال محال است.

این هیئت با مسئولیت یکی از روحانیون شهر ، همراه با خدام برادر و خواهر به استعدادیکصد نفر از جوانان با اخلاص است؛که به صورت سیار همه هفته با حضور جوانان مشتاق و علاقمند به توفیقات فوق الذکر، نائل شده است.

هیئت خادم الشهدا هیچ پشتوانه ی ثابت و خاص مالی از هیچ نهاد و ارگان و اشخاص حقیقی و حقوقی نداشته و به همت خادمین و شرکت کنندگان در جلسه با بضاعت مزجات خود توانسته روی پای خویش باستد(به فضل خدا).